Choroba – sposób na przetrwanie. Czym jest Totalna Biologia?

Klasyczne pojęcie choroby i jej leczenia, zdaje się być od jakiegoś czasu „w odwrocie”. Coraz więcej osób łączy tradycyjne metody leczenia danego schorzenia z metodami alternatywnymi. Społeczeństwo rozwija się pod względem świadomości i chętniej sięga po metody, które nie są stosowane przez tradycyjnych lekarzy. Co powiecie na tezę, że choroba to tak naprawdę reakcja organizmu na nasze działania, która ma nam pomóc przeżyć?

Ze swojej strony, jako twórcy projektu Prawda o Hashimoto, patrzymy na problem choroby Hashimoto w holistyczny sposób. Potwierdzaliśmy to już niejednokrotnie (chociażby poprzez naszą serię filmową Prawda o Hashimoto). Nigdy nie negowaliśmy (i nie mamy zamiaru tego robić) tradycyjnej medycyny, która w wielu przypadkach jest niezbędna i ratuje życie pacjentów, jednak naszą ideą jest otwartość na każdą sposobność wyzdrowienia i życia w pełni.

Z zagadnieniem, które będziemy opisywać w tym artykule spotkaliśmy się już jakiś czas temu i jest to według nas pewna alternatywa, którą warto rozważyć poszukując rozwiązań swoich problemów zdrowotnych i nie tylko. Mowa o Totalnej Biologii.

Totalna Biologia to koncepcja, którą opracował Claude Sabbah. Przybliża nam ona zrozumienie naszego istnienia z biologicznego punktu widzenia. Zachęca do zmiany sposobu postrzegania naszego zdrowia i pojawiających się w naszym życiu chorób.

Totalna Biologia zrodziła się z syntezy dużej ilości badan i obserwacji z różnych źródeł wiedzy takich jak: Nowa Medycyna Germańska dr. Hamera, efekty badań nad komunikacją międzykomórkową dotyczącą  przenoszenia emocji prof. Bruce’a Liptona, biologiczne prawa rządzące światem fauny i flory, Biologiczne Komórkowe Cykle Pamięciowe wg M. Frechet`a, elementy psychoonkologii, psychoneuroimmunologii, psychogenealogia i symbolizm. Ważnymi elementami Totalnej Biologii są historie pacjentów i ich rodzin, badania, czy analiza wpływu różnych czynników na zdrowie danej osoby.

Totalna Biologia zakłada bardzo interesującą tezę – choroba nie jest błędem natury, lecz najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu przy życiu. Nasz mózg nigdy się nie myli i nie pracuje bez potrzeby, zawsze wybierając rozwiązanie doskonałe biologicznie. Każda dolegliwość jest więc przystosowaniem organizmu do istniejących warunków; będąc pozornym problemem dla człowieka, w rzeczywistości stanowi jego biologiczny atut.

Choroby to według Totalnej Biologii pewnego rodzaju manifestacja naszych „wewnętrznych konfliktów”, które nie zostały przez nas rozwiązane. Pamiętajmy, że tego typu konflikty, nawet teoretycznie rozwiązane, mogą nadal tkwić „wewnątrz nas”, w naszej podświadomości.

Taki konflikt to na przykład słowa, których nie wypowiedzieliśmy innym, a często samemu sobie. Schemat działania tego systemu prezentuje się następująco: coś co nie zostało rozwiązane na poziomie świadomym (problem o którym myślimy świadomie), w końcu zostaje zepchnięte do poziomu podświadomego (nierozwiązany problem, o którym  nie myślimy świadomie, ale nadal „w nas tkwi”) i znajduje rozwiązanie na poziomie biologicznym, a więc tworzy chorobę.

Według twórców metody w naszych organizmach samodzielnie i bez kontroli naszego mózgu nie mogą się rozwijać żadne choroby, komórki itp. Dotyczy to na przykład nowotworów. Tak więc rak nie zaatakował organizmu, lecz jest zaplanowaną akcją mózgu, jak każde inne schorzenie. Trzeba tu podkreślić, że tak samo jak mózg powołał komórki rakowe do działania, tak odwoła ich działanie, jeśli zostaną stworzone odpowiednie warunki i rozwiązany konflikt.

Z przedstawianych wniosków wynika więc, że – niezależnie od takich czynników jak pochodzenie, rasa, status materialny, osiągnięcia, wiek, wykształcenia – jesteśmy Żywym Organizmem, który zrobi wszystko, aby przetrwać w tych trudnych czasach. Jest to naczelne zadanie naszego ciała.

Nasz świadomy umysł działa zgodnie z naszą wolą, za to podświadomość zarządza nami niezależnie od naszej woli. Można to zauważyć, kiedy reagujemy na pewne sytuacje w pełni automatycznie i szybko (np. strach przed nietrzeźwą osobą i unikanie jej). Takie reakcje zostały w nas podświadomie zaprogramowane poprzez powtarzające się sekwencje zdarzeń i naszą reakcję na nie. Działamy bez zastanowienia, odruchowo, bo nasza podświadomość ma głęboko ugruntowaną wiedzę, jak mamy się zachować w danej chwili, zna wzorce które pozwolą nam przeżyć. Nie ma znaczenia jak to zrobi, ważne jest wyłącznie przeżycie. Biorąc pod uwagę powyższy przykład z pijaną osobą, reakcją może być stres i chęć jak najszybszego oddalenia się od takiej osoby, ponieważ mózg pamięta, że może nam ona w jakiś sposób zaszkodzić (czy to w aspekcie psychicznym, czy fizycznym).

W świetle omawianej koncepcji choroby są rozwiązaniem mózgu na przeżywany stres emocjonalny. Dokładniej chodzi tu o nagły i przytłaczający stres, który wywołuje szok (np. niespodziewana śmierć bliskiej osoby) lub długotrwały obciążający stres wraz z obsesyjnym stanem umysły (np. trudna sytuacja w pracy, o której cały czas myślimy).

Choroba pojawia się jako rozwiązanie wtedy, gdy nasz świadomy umysł nie jest w stanie dłużej zajmować się traumatyczną sytuacją i mózg, aby nie przeciążać organizmu przesuwa problem do podświadomości, która następnie znajduje rozwiązanie w obrębie naszej biologii. Przykładem może być tutaj tycie dziecka z powodu długotrwałego niezauważania przez rodziców. Dla dziecka brak rodziców to brak poczucia bezpieczeństwa, które można porównać wręcz z zagrożeniem życia. Mózg na poziomie biologicznym szuka więc rozwiązania i powoduje, że dziecko staje się większe i bardziej widoczne.

Nasz Żywy Organizm poprzez chorobę mówi do nas: zajmij się mną, bo już dłużej nie dam rady tak funkcjonować! Pochyl się nade mną i zobacz jak cierpię!

Co ciekawe Totalna Biologia uwzględnia również fakt, że niektóre traumy i stresy są przenoszone pokoleniowo. Tak więc przykładowo trauma dziadka może się zamanifestować jako choroba u wnuka w przypadku, kiedy wystąpią okoliczności aktywujące konflikt biologiczny.

Jak widać te metody pomagają odnaleźć prawdziwe przyczyny choroby. Te „głębiej ukryte”. Taka wiedza i świadomość, mogą w znaczący sposób pomóc powrócić do zdrowia. Oczywiście – tak jak już pisaliśmy – nie można dyskryminować leczenia farmaceutycznego i innych bardziej tradycyjnych metod (jak np. poprawa zdrowia poprzez dietę).

Twórcy Totalnej Biologii twierdzą, że każde schorzenie ma swój początek w emocjach, ale dodatkowo proponują dopytać: czy to są moje emocje czy może moich przodków – albowiem tu działa pełne dziedziczenie.

W Polsce można już umówić wizytę specjalistyczną opartą na Totalnej Biologii. Wiele ciekawych informacji można również odnaleźć w coraz szerszej ofercie literatury oraz w artykułach, czy filmach.

Tematyka Totalnej Biologii jest według nas bardzo interesująca i mamy zamiar ciągle ją zgłębiać. W przypadku choroby Hashimoto i ogólnie schorzeń z autoagresji emocje odgrywają bardzo ważną, wręcz kluczową rolę. Według nas każdy chory powinien zwrócić na to uwagę oprócz tradycyjnych form leczenia, szczególnie kiedy te ostatnie nie zdają rezultatu. Problem często tkwi w nas samych, a blokadą, która nie pozwala wyzdrowieć lub wyciszyć chorobę, jest myśl, emocja, uczucie zakorzenione w naszej podświadomości.

Dodaj komentarz

Zapisz się na do Grupy wsparcia Prawda o Hashimoto. Uzyskaj profesjonalne wsparcie dietetyków klinicznych, coacha, lekarza oraz wiele innych profitów.