Natura w Twojej łazience

W poprzednim artykule z tej serii pisaliśmy o nieciekawej sytuacji na współczesnym rynku kosmetycznym. Wielu producentów, również tych z „najwyżej półki”, proponuje nam czystość oraz dobry wygląd za wysoką cenę. Środki, które nam sprzedają – mimo tej ceny – często zawierają wiele toksycznych substancji negatywnie wpływających na naszą skórę, wątrobę i w zasadzie cały organizm. Trujemy się w imię piękna”. Rozwój rynku produktów „BIO” wydaje się być tu światełkiem w tunelu. Coraz więcej osób świadomie dokonuje zakupu kosmetyków i środków czystości.

Część z nich sięga między innymi po produkty Polskiej firmy Organic Life. Od kilku tygodni na własnej skórze testujemy ich produkty. Dodatkowo korzystają z nich również nasi bliscy, w tym osoby z chorobą Hashimoto oraz dzieci. Przetestowaliśmy m.in:

  • szampony (balsamy) do włosów,
  • żele do mycia ciała (również z serii „Man”),
  • balsamy do higieny intymnej,
  • antyperspiranty w kulce,
  • pasty do zębów,
  • serum odmładzające do ciała.

Pierwsze wrażenia – wszystkie kosmetyki przyjemnie pachną, a ich używanie jest komfortowe i nie różni się w zasadzie niczym od korzystania ze zwykłych kosmetyków dostępnych w każdej drogerii. Pewne różnice zauważyliśmy jedynie w przypadku żelu do mycia ciała (z serii „Man”) oraz pasty do zębów („Biopasta”). Ich konsystencja jest dość wodnista, co w niewielkim stopniu może utrudnić użytkowanie. Produkty są wydajne.  Już niewielka ich ilość wystarczy, aby umyć całe ciało, a na szczoteczkę do zębów wystarczy nałożyć „ziarnko grochu” pasty. Produkty Organic Life zapakowane są w praktyczne opakowania (np. korzystaliśmy z nich ostatnio w podróży) o eleganckim designie.

Mimo tego, że Organic Life jest od niedawna na rynku to do zaoferowania ma już dość bogatą ofertę produktów. Przykładowo w serii do włosów mamy do wyboru aż 17 kosmetyków (balsam myjący, serum, odżywka), dostosowanych do różnych rodzajów włosów (nawilżające, regenerujące, wzmacniające, pielęgnacyjne, regulujące, stymulujące porost włosów, do łupieżu tłustego i suchego). Firma planuje wprowadzić na rynek również inne rodzaje produktów – m.in. środki czyszczące i kosmetyki do makijażu.

Jednak to, co szczególnie zasługuje na podkreślenie w przypadku produktów Organic Life kryje się „głębiej”. Inspiracją dla twórców tych kosmetyków była natura, a konkretniej – jej związek z człowiekiem. Cytując samych twórców: „Wierzymy, że w naturze jest wszystko, co potrzeba, aby być zdrowym, dobrze wyglądać i wykreować obfitsze życie”. Produkty Organic Life jako jedyne na świecie zawierają stężenia wyciągów roślinnych na poziomie od 20-55%.

O czym warto jeszcze wspomnieć pisząc o produktach Organic Life?
• Nie zawierają one szkodliwych składników, które często są domeną zwykłych kosmetyków (konserwantów syntetycznych, substancji ropopochodnych, glikoli, SLS, phenoxyethanoli, benzoesanu sodu i innych).
• Są w pełni naturalne, a więc zawierają składniki wyłącznie roślinne i mineralne, które zostały uzyskane z poszanowaniem dla środowiska (Organic Life posiada własne laboratoria i punkty produkcji mieszczące się na terenie Polski).
• Są organiczne (inaczej „bio”), a więc są wyprodukowane w przynajmniej 90 procentach ze składników naturalnych pochodzenia organicznego (np. kontrolowane uprawy organiczne, na których do wytwarzania składników roślinnych nie stosuje się pestycydów, nawozów sztucznych oraz składniki te nie podlegają modyfikacji genetycznej).
• W ich składzie zastosowano emulsje ciekłokrystaliczną – jest to emulgator (związek chemiczny lub mieszanina, który umożliwia powstanie emulsji oraz zapewnia jej trwałość) nowej generacji, w 100% pochodzenia roślinnego (bardzo mocno zwiększa przyswajalność składników aktywnych, nawilża skórę na około 12 godzin, łagodzi stany zapalne i podrażnienia).
• Kremy czy balsamy mają zwiększoną przyswajalność, ponieważ ich botaniczne składniki aktywne są zamknięte w liposomach (małe cząsteczki, które służą m.in. w medycynie do transportowania i dostarczania substancji leczących do komórek). W sposób bezpieczny przenikają więc do głębokich warstw skóry pokonując barierę, przez którą nie przenika woda.
• Część z nich jest fitoregulatorami (nazwa zastrzeżona przez Organic Life; fito oznacza „zioło”). Fito-regulacja to odziaływanie na komórki skóry aktywnymi biologicznie wyciągami z roślin leczniczych (wg. Farmakopei Polskiej i EU), które stymulują i regulują metabolizm komórek skóry.

Produkty Organic Life są wytwarzane w oparciu o badania biochemiczne i są poddawane testom. Pierwszym testerem nowych kosmetyków zawsze jest twórca firmy – Arkadiusz Śnieżko wraz z żoną i ich małymi dziećmi. W przyszłości postaramy napisać się więcej o tej osobie, która stara się realizować szereg pomysłów w celu polepszenia zdrowia swojego i swoich klientów.

Co w praktyce oznaczają powyższe fakty dla Waszego zdrowia, również w kontekście choroby Hashimoto?
• Ograniczenie toksyn napływających do organizmu (a przez skórę substancje te przedostają się zazwyczaj łatwo) oznacza odciążenie wątroby, która pełni funkcję oczyszczającą. Organ ten i tak jest zazwyczaj zbyt mocno obciążony, kiedy to musi radzić sobie z toksynami środowiskowymi (np. zanieczyszczenia powietrza), czy tymi zawartymi w pożywieniu, lekach, suplementach. Wątroba w przypadku choroby Hashimoto to jeden z ważniejszych organów, między innymi dlatego, że większość hormonu T4 zamienia się w aktywny hormon T3 właśnie tam. Tarczyca nie poradzi sobie bez zdrowej wątroby, tak jak i cały organizm.
• Konwencjonalne kosmetyki mogą zawierać wiele szkodliwych substancji, które pogłębiają problemy skórne będące symptomami choroby Hashimoto (suchość, podrażnienia, atopowe zapalenie naskórka itd.). Z drugiej strony wyciągi roślinne zawarte w kosmetykach Organic Life łagodzą te uciążliwe objawy.
• Toksyny nasilają reakcję autoimmunologiczną organizmu i powodują jego wzmożoną dezorientację, która może objawiać się wieloma symptomami (nerwowość, podatność na stres, mgła mózgowa, nadmierna potliwość itd.).

Z własnego doświadczenia wiemy, że zmiana kosmetyków, z których codzienne korzystamy jest prostsza niż np. zmiana nawyków żywieniowych. Jest to krok, który nie wymaga wielkich wysiłków, a może mieć wpływ na zdrowie, nie wspominając o piękniejszej skórze, czy włosach. Doskonale wiemy, jak nasz wygląd wpływa na nasze samopoczucie i nikt temu nie zaprzeczy.
Kosmetyki organiczne i prozdrowotne kojarzą się większości z wysokimi cenami. Organic Life miło tu zaskakuje oferując swoje produkty w cenach porównywalnych z tymi, które trzeba zapłacić za kosmetyki drogeryjne.

Dodatkowo bardzo ważnym elementem całej misji firmy jest wspomaganie niezależności finansowej swoich klientów. Służy do tego przygotowany przez Organic Life system Cashback 2.0. Jest to interesująca alternatywa dla osób, które chcą promować zdrowie i jednocześnie mieć możliwość uzyskania stałego, pasywnego dochodu. Temat rozwiniemy w kolejnych artykułach z tej serii, ponieważ wiemy jak ważne w przypadku choroby i leczenia jest zabezpieczenie finansowe siebie i swojej rodziny.

Reasumując, kosmetyki firmy Organic Life zdały egzamin w naszych łazienkach. Rozumiemy odpowiedzialność, która spoczywa po naszej stronie, kiedy to polecamy pewne rozwiązania i produkty. Zawsze podchodzimy do tej kwestii z dużą dozą ostrożności, ponieważ zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym i indywidualnym tematem jest zdrowie. Mamy do czynienia z polskimi, dobrze przebadanymi produktami o wysokiej jakości, które nie odstraszają ceną. Uważamy, że kosmetyki Organic Life są warte przetestowania „na własnej skórze”. Możemy stwierdzić, że propozycja firmy Organic Life wydaje się być ciekawą alternatywą dla zwykłych, „drogeryjnych” środków kosmetycznych. Ograniczenie toksyn zawartych w kosmetykach z pewnością dobrze wpłynie na osoby zmagające się z chorobami autoimmunologicznymi, w tym Hashimoto.

 

 

 

Jeśli macie ochotę przetestować produkty firmy Organic Life i jednocześnie rozpocząć generowanie pasywnego dochodu dla siebie i swoich bliskich zachęcamy Was do zarejestrowania się na stronie Organic Life korzystając z TEGO LINKA.  Zostaniecie przypisani do naszej sieci i wspierając swoje zdrowie, wspomożecie również nasz projekt „Prawda o Hashimoto”. Z góry dziękujemy.

Ważna informacje:

  • rejestracja przypisuje do konta stały rabat 25% od wszystkich cen detalicznych,
  • od niedawna warunkiem rejestracji jest zakup kosmetyków za minimum 100 PCB (punktów Cash Back), co w przeliczeniu na złotówki wynosi ok. 150 zł (jest to wymóg jednorazowy),
  • istnieje możliwość zakupu kosmetyków bez rejestracji, jednak tylko w cenie detalicznej (bez rabatu 25%),
  • dla osób zarejestrowanych dostępne są różne atrakcyjne promocje (np. trzy produkty w cenie dwóch).

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące produktów Organic Life to zapraszamy do kontaktu na nasz adres mailowy – prawdaohashimoto@gmail.com

Dodaj komentarz

Zapisz się na do Grupy wsparcia Prawda o Hashimoto. Uzyskaj profesjonalne wsparcie dietetyków klinicznych, coacha, lekarza oraz wiele innych profitów.