Czy sposób w jaki postrzegasz Boga, swoje życie i siebie samego ma wpływ na Twoją chorobę?

Z pewnością można stwierdzić, że współczesny człowiek dotarł do momentu, w którym otwiera się przed nim cała gama perspektyw i rozwiązań związanych z praktycznie każdą dziedziną życia. Dotyczy to również tak fundamentalnej sprawy jak jego zdrowie. Gabinet lekarski jest dziś jedną z możliwości, a nie jedynym, rozsądnym rozwiązaniem. Wśród mnóstwa perspektyw warto jednak wybierać z ostrożnością i rozwagą, ponieważ wiele z nich może prowadzić do niepowodzenia, rozczarowania, a nawet może nam zaszkodzić. A co powiecie na metodę, w której kluczową rolę odgrywa nasza świadomość i przekonania?

Według Davida R. Hawkinsa – dr nauk medycznych, autorytetu w dziedzinie psychiatrii oraz naukowca – metoda oparta na świadomości to klucz do rozwiązania problemów współczesnego człowieka. Jak pisze, nasza cywilizacja dopiero relatywnie niedawno, bo w latach 80-tych minionego stulecia, osiągnęła ogólny stan świadomości promujący dążenie człowieka do zdrowia i szczęścia. Dzięki temu wśród społeczeństwa negatywne postrzeganie świata zaczęło zmieniać się w kierunku wzmacniającego przekonania, że wiele rzeczy jest osiągalnych (jest to według autora poziom odwagi, który góruje nad emocjami negatywnymi takimi jak np. wstyd, strach czy złość).

Wspomniany dr Hawkins, który poświęcił dekady swego życia próbie podnoszenia poziomu ludzkiej świadomości, wypracował metody (m.in. technika uwalniania) i przekazywał je przede wszystkim za pomocą publikacji i wykładów W niniejszym tekście chcielibyśmy zaprezentować Wam książkę pt. „Przywracanie zdrowia”, która jest jedną z kilku publikacji opartych na wiedzy i wykładach Hawkinsa. Zdecydowaliśmy się o niej napisać, ponieważ uważamy, że książka ta może okazać się bardzo interesująca szczególnie dla osób zmagających się z przewlekłym problemem zdrowotnym. W tej dość obszernej publikacji (ok. 500 stron) autor, opierając się na wypracowanych przez siebie metodach i światopoglądzie, skupia się na zagadnieniu zdrowia i tematów z nim powiązanych. Zaglądając do spisu treści możemy zobaczyć takie rozdziały jak „Stres”, „Seksualność”, „Duchowa pierwsza pomoc”, „Alkoholizm”, „Rak”, „Depresja” i wiele innych. Każde z tych zagadnień ma związek ze zdrowiem i oczywiście naszym poziomem świadomości, co autor stara się nam udowodnić.

Przedstawione w książce „przywracanie zdrowia” opiera się w głównie na takich zagadnieniach jak świadomość, uczucia i emocje. Autorowi udało się stworzyć mapę świadomości, którą można uznać za swoisty „przewodnik” rozwoju osobistego i samouzdrawiania. Mapa ta przedstawia poziomy ludzkiej świadomości ściśle związane z emocjami, postrzeganiem świata, światopoglądem oraz przekonaniami duchowymi. Świadomość jest tu traktowana jako pola energii określone liczbowo. Energia ta w zależności od kierunku podążania i wartości wpływa na człowieka. Poziomy poniżej pola Odwagi (wartość 200) są przeciwne życiu, odbierają nam: energię, zdrowie, samoświadomość, spełnienie duchowe. Natomiast pola powyżej tego poziomu wspierają życie i kierują nas w kierunku prawdy. Prawa strona mapy przedstawia kluczowe uczucia oraz procesy, które mają miejsce w życiu, gdy człowiek osiągnął dany poziom świadomości. Lewa strona przedstawia poglądy, jakie każdy żywi w kwestii Boga i życia. Najprościej rzecz ujmując metody oraz przemyślenia przedstawiane w recenzowanej książce wspomagają nasz proces zwiększania poziomu świadomości i dążenia do przekroczenia wartość, i 200.

Pisząc o zdrowiu i autorze książki nie można nie wspomnieć o jego interesującej historii osobistej. Dr Hawkins, zanim zaczął wprowadzać swoje założenia na temat świadomego postrzegania siebie i świata, chorował na tak dużą ilość różnych chorób i dolegliwości, że aby je spamiętać musiał je wszystkie zapisywać. Do listy jego schorzeń należały między innymi wrzody  dwunastnicy,  dotkliwe  migreny,  ostre  uczulenie  na  środki  wziewne  stosowane  w pomieszczeniach, choroba Raynauda (zły dopływ krwi do kończyn grożący gangreną), dna moczanowa, zapalenie stawów (Hawkins wszędzie nosił ze sobą laskę na wypadek ataku paraliżującego bólu), zaawansowana hipoglikemia, choroba Gravesa-Basedowa i wiele innych. Bardzo poważne problemy zdrowotne ograniczały życie Hawkinsa. Sam z wrodzonym poczuciem humoru mówił, że w restauracji – z powodu swoich licznych alergii, wrzodów, zapalenia uchyłków jelit i innych dolegliwości – mógł czuć się bezpiecznie jedząc jedynie sałatę. Wymieniał również dziesiątki metod, zarówno tych medycznych, jak i tych z dziedziny medycyny alternatywnej (często bardzo egzotycznych), które finalnie nie okazały się rozwiązaniem na jego liczne problemy. Mimo kosztownego leczenia tych wszystkich chorób David Hawkins nadal żył pod dyktando swoich dolegliwości zdrowotnych, nie mogąc się cieszyć pełnią życia. Kiedy zaczął praktykować polecaną później przez siebie technikę uwalniania i osiągnął w niej odpowiedni poziom zaawansowania, wszystkie choroby zaczęły znikać w różnych odstępach czasu. Niektóre znikały w ciągu kilku godzin, inne w ciągu kilku dni czy tygodni, a np. hipoglikemia po okresie około dwóch lat. Wszystkie dolegliwości udało się mu wyleczyć ograniczając stopniowo użycie środków farmaceutycznych aż do ich całkowitego wyeliminowania.

Mimo, że zarówno ta i inne historie związane z pracą ze świadomością brzmią nieprawdopodobnie, to są one oparte na licznych badaniach i relacjach świadków. Rzadko spotyka się publikacje poruszające tego typu tematy, które mają takie zaplecze badawcze. Wyjątkowa jest również sama treść „Przywracania zdrowia”. Można rzecz, że książka Hawkinsa jest terapeutyczna i już samo jej czytanie wpływa na naszą świadomość, ponieważ zaczynamy myśleć o pewnych – mniej lub bardziej – fundamentalnych sprawach w zupełnie odmienny sposób. Dodatkowo książkę czyta się po prostu dobrze, również dzięki poczuciu humoru autora, który w charakterystyczny dla siebie sposób opisywał swoją rzeczywistość. Nie zmienia to oczywiście faktu, że lektura wymaga skupienia i wielu „postojów”, przemyśleń, zwłaszcza, że zaburza ona dotychczasowe podstawy postrzegania świata większości czytelników.

Czy książka okaże się pomocna dla pacjenta zmagającego się z chorobami autoimmunologicznymi, w tym z chorobą Hashimoto? Technika uwalniania i praca nad rozwijaniem swojej świadomości są przedstawianie jako rozwiązania mogące pomóc w praktycznie każdej dziedzinie życia. Według autora wpływają one nie bezpośrednio na chorobę, lecz na samego chorego, co prowadzi do stopniowego „uwalniania się” chociażby od negatywnych, destruktywnych uczuć. Choroba Hashimoto łączy się z naszymi uczuciami i emocjami poprzez wpływ na pracę tarczycy – narządu, który reguluje wiele procesów w organizmie, odpowiedzialnych właśnie za nasze zdrowie psychiczne . W związku z tym książka Davida R. Hawkinsa może okazać się bardzo interesującą alternatywą dla pacjentów Hashimoto, którzy poszukują wsparcia również w sferach psychologicznych. A może zwłaszcza w nich? Depresja, niskie poczucie wartości, poczucie winy, niepokój, obojętność, nadmierne zdenerwowanie… to tylko część problemów z tej sfery. Poradzenie sobie z nimi dla wielu pacjentów może okazać się pierwszym i najważniejszym krokiem w kierunku całkowitego wyciszenia choroby.

UWAGA! Jeśli jesteście zainteresowani zakupem książki to możecie to zrobić tutaj – LINK. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 10% zniżkę. Wystarczy, że w koszyku, w polu „bony rabatowe” wpiszecie hasło POH2019. Rabat naliczy się automatycznie 😊

Dodaj komentarz

Zapisz się na do Grupy wsparcia Prawda o Hashimoto. Uzyskaj profesjonalne wsparcie dietetyków klinicznych, coacha, lekarza oraz wiele innych profitów.